Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakmile otěhotníte, vaše tělo se začne pomalinku měnit. Váš organismus se bude muset připravit během několika týdnů, aby mohl zcela sloužit potřebám plodu a tím posléze zvládnout dvojnásobnou zátěž.
Zrychlí se vám srdeční tep asi 10 tepů za minutu. Srdce se totiž musí vyrovnat z velkým množstvím přečerpáváním krve do těla a to převážně do dělohy a placenty.
Zrychlí se vám také dech. Krev potřebuje více kyslíku a zároveň je potřeba vydýchat z těla více oxidu uhličitého.
Látková výměna se také zrychlí, aby se vyrovnala se zvýšenou zátěží, která ji během těhotenství čeká. Kromě fyzických změn během těhotenství dochází také ke změnám duševním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NADĚJE

(Andrea, 25. 9. 2010 16:37)

Dobrý den.Snažím se otěhotnět a možná se to už povedlo. Bojím se si udělat test , mám strach že budu zase zklamaná. Mám citlivá prsa a divnou chuť v puse. Ale pořád mě bolí podbřišek jako před menstruací. Je to možné? Mohla bych být těhotná asi tak 14 dní. Děkuji

Přehled těhotenství týden po týdnu

(Adéla, 6. 12. 2008 18:47)

V průběhu těhotenství se toho s každou maminkou děje moc a moc a je dobré být alespoň hrubě informovaná. Člověk se pak cítí klidnější, když ví, že nijak nevybočuje z průměru :-) Kompletní popis týten po týdnu na třeba tady http://www.naseporodnice.cz/tehotenstvi/tehotenstvi-tyden-po-tydnu.php
Pěkné těhotenství přeje Adéla